Přirodní nátěry Osmo

logo osmo barvy PŘÍRODNÍ NÁTĚRY NA DŘEVO

DŘEVO VYDRŽÍ.

100 let roste strom, aby dřevo z něj dosáhlo solidní kvality. Historie firmy Osmo začala také před více než 100 lety a po celou dobu její existence sbírá zkušenosti a učí se znát dřevo. Péči a odborné znalosti využívají při zpracování dřeva, které považují za cenný přírodní materiál.

BARVA KTERÁ CHRÁNÍ

Pouze jeden, dřevu vyhovující nátěr se postará o to, aby jeho přírodní krása a trvanlivost nebyla dlouho narušena. Již před více než 40 lety vyvinula firma OSMO porézní, zdravotně nezávadné nátěry na bázi přírodních olejů a vosků. Tím začala pro tuto firmu pionýrská práce, kterou však za poslední roky může plnohodnotně zhodnotit.

TRVALE HEZKÉ DÍKY OLEJŮM A VOSKŮM

Dřevo je organická látka. Jeho buňky mohou, podobně jako buňky lidské kůže, pohlcovat vlhkost a opět ji odevzdávat. Dřevo dýchá. Aby tato schopnost zůstala zachována, vyvinuli jsme nátěry na dřevo, které jsou perfektně přizpůsobeny zvláštním vlastnostem dřeva. Osmo nátěry na dřevo jsou založeny na přírodních olejích a voscích. Olej pronikne do dřeva a chrání ho zevnitř. Vosk vytvoří elastický, porézní povrch a chrání dřevo z vnějšku. Dřevo zůstane trvale hezké a elastické.

PŘÍRODNÍ: ZDRAVÉ BYDLENÍ

Dobré pro člověka a dobré pro dřevo: slunečnicový olej, sójový olej, lněný olej a olej z bodláku jsou základem našich nátěrů na dřevo. Naše přírodní vosky jsou povoleny v potravinářské oblasti, pigmenty jsou vyčištěny a bez škodlivých těžkých kovů nebo znečištění. Dobrou roztíratelnost nátěru zajistí odaromatizovaný benzín (dearomatizovaný - neobsahuje benzen).

prirodní olej na dřevo osmo

VYDATNĚ:

Osmo nátěry na dřevo mají nezvykle vysoký podíl barevných pigmentů a oleje. Tím jsou vydatnější a výborně kryjí již s prvním nebo druhým nátěrem, zcela bez základního nátěru. Výsledek: s jednou plechovkou Osmo nátěru na dřevo natřete asi dvakrát tolik čtverečních metrů jako s obvyklými barvami. To je třeba také připočítat k dobru.

RYCHLÉ: BEZ OBRUŠOVÁNÍ

Zapomeňte na časově náročné celoplošné obrušování. Osmo nátěry na dřevo lze kdykoli zcela snadno renovovat. K tomu účelu nemusíte znovu natírat celou plochu.

DŘEVO POTKÁVÁ BARVU

Vášeň ke dřevu a barvám vyústila ve vlastní výzkumné a vývojové oddělení pro nátěry na dřevo a nakonec v založení Osmo závodu na výrobu barev. Do dneška je Osmo jediný výrobce, který kompletuje svůj řetězec zušlechťování výrobků barvami a povrchy z vlastního vývoje a vlastní produkce. Dřevo a barva z jedné ruky, od dodavatele na jehož kvalitu se můžete spolehnout až prodejcům Osmo.