Belinka Oil Food Contact (Olej na dřevo pro styk s potravinami)

Kód: 48134501
299 Kč
SKLADEM

Belinka Oil Food Contact (OLEJ NA DŘEVO PRO STYK S POTRAVINAMI) je bio impregnace složená z rafinovaných rostlinných a minerálních olejů s přidáním aromatických olejů a dalších přísad pro ochranu dřevěných povrchů v interiéru. Olej je vhodný pro dřevěné povrchy, které jsou ve styku s potravinami nebo jsou určené na přípravu a podávání jídel.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • bezbarvá bio impregnace
  • ochrana dřevěných povrchů, které přicházejí do styku s potravinami
  • impregnace proniká hluboko do dřeva a vytváří voděodolný povrch

Používá se pro impregnaci a údržbu masívních a dýhovaných dřevěných ploch, které se používají na přípravu a podávaní jídel (kuchyňská deska, servírovací vozík atd.).

Povrchy ošetřené Belinka Oil Food Contact musí být vždy ošetřované tím stejným výrobkem. Povinné intervaly ochrany záleží na typu dřeva, mechanické zátěži a vystavení vlhkosti. Kuchyňské desky, které jsou vystavené vyšší vlhkosti, se musí ošetřovat pravidelněji.

Belinka oleje jsou vyrobené z přírodních surovin a jsou šetrné ke zdraví a životnímu prostředí.

Použití: 

Aplikujte na dřevěné povrchy bez mastnot, vosku a jiných nečistot.

Před aplikací by měl být dřevěný povrch zbroušený a dobře vysušený. Před použitím olej dobře promíchejte. Olej se může nanášet různými způsoby, ale většinou se nanáší hadříkem. Dalšími možnostmi jsou: nanášení štětcem nebo válečkem, sprejem nebo máčením. Na povrch by se mělo vylít dostatečné množství oleje a následně ho rovnoměrně rozetřít. Nechte olej vsáknout 10-15 minut. Při nanášení máčením, ponořte celý dřevěný prvek do oleje a po 10-60 sekundách ho vytáhněte a dejte do pozice, která umožňuje oleji vyschnout. Také v tomto případě nechte olej vsáknout 10-15 minut. Pro všechny metody nanášení platí, že přebytečný olej se utře suchým hadříkem nebo absorpčním papírem a následně se otře suchým hadříkem ve směru vlákna. Pro dosažení vyšší odolnosti dřeva, doporučujeme zopakovat postup ještě jednou po 24 hodinách. Dřevo je dobře chráněné tehdy, pokud už neabsorbuje olej. Při aplikaci doporučujeme použít ochranný oděv a ochranné pomůcky. Po dobu aplikace zabezpečte dostatečné větrání. Nedoporučujeme nanášet olej, při teplotě nižší než 15 °C. Okamžitě po použití očistěte nářadí vodou se saponátem, případně lakovým benzínem.

Technické informace:

Složení: rostlinné a minerální oleje, přísady. Spotřeba: 50–100 ml/m2 povrchu (v závislosti na druhu, savosti a zpracování dřeva a druhu nanášení). Schnutí: 24 hodin (za normálních podmínek); povrch je dokonale suchý po 7 dnech. Čištění nářadí:vodou a saponátem nebo ředidlem white spirit. Skladování: v původním uzavřeném balení při pteplotě 5–25 °C. Bod vzplanutí: nad 100 °C. Jednotka balení: 0,5 l 

 

Upozornění

 

Olejem nasáknuté hadry je nutné po použití namočit do vody nebo spálit, jinak může dojít k jejich samovznícení.